Kurumsal Blog

Kurumsal Blog

Profesyonel dünyada kurumsal blog kullanan şirketler, dijital pazarlamadaki satışlarını artırır. Bu sebeple bunun önemini bilen markalar, daha geniş kitlelere ulaşabilmek için blog sayfaları açmayı tercih eder. Şirketler bu sayfaları kendileriyle ilgili tanıtımları yapmak için kullanır. Ayrıca gerekli olan bilgiler hedef kitleye ulaşır. Bu sebeplerle şirketler, blog sayfalarında profesyonel ve samimi bir dil kullanarak müşterileriyle sağlam bir bağ oluşturabilirler. Temasal blogların oluşturulması için iyi bir blog yazarı desteğine ihtiyacınız vardır.

Kurumsal Blog Nedir?

Bloglar; kişisel blog , kurumsal blog, temasal blog ve topluluk blogları olmak üzere dörde ayrılır. Kişisel blog sayfalarında, yazarların bireysel özellikleri ön plandadır. Kişiler diledikleri konu hakkında yazmaktadır. Herhangi bir konu çerçevesine sahip olan ve dijitalde yer alan hemen her markanın temasal bloglara ihtiyacı olur. Temasal blog sayfalarında uzman kişiler belirli bir konu hakkında içerik üretirler. Topluluk bloglarında ise üyeler, istenilen konular hakkında içerikler yazarlar. Kurumsal blog sayfalarında ise şirketler ve markalar devreye girer. Bu tür bloglarda firmalar, daha geniş kitlelere adlarını duyurmak isterler. Blog servisi firmalara web tabanlı çözümlerle sunulur. Kurumsal yapıdaki bloglarda şirketler, kendileri ile ilgili tanıtımlar yaparlar. firmalar için temasal blog nasıl olmalı sorusuna en iyi cevabı markanın tarihçesi verecektir.

Ayrıca gerekli bilgilerin hedefledikleri kitlelere ulaşması için sürekli içerik üretirler. Şirketler, temasal blogları ve bilgi sayfalarını güncel tutmazlarsa bu konuda başarısız olmak kaçınılmaz olacaktır.

Bildiğiniz gibi genel olarak tüm firmaların kendilerine ait bir web siteleri bulunur. Bu web sitelerini desteklemek amaçlı belirli bir alan hitabına sahip ve kurumsal olan bloglar açılmaktadır. Günümüzde sosyal medya kullanımının çok yaygınlaşmasıyla blog sayfaları organik trafik artmasına olanak sağlamıştır. Bu durum kurumsal olan blokların web sitelerinden daha çok ziyaret edilmesini sağlamıştır. Bahsettiğimiz bu sebeplerden dolayı hedef kitlesine ulaşmak isteyen şirketlerin blog sayfası açması önem arz etmektedir.

Firmamız, SEO uyumlu blog konusunda ve hedef kitlenize hitap edecek kurumsal blog çalışmanızı taleplerinize uygun bir şekilde oluşturur. Blog sayfanızı, arama motorlarının istediği formatta içeriklerle dikkat çekici hale getirebiliriz. Ayrıca müşterilerinizin okudukça keyif alacağı metinleri hazırlayarak ürünleriniz hakkında detaylı bilgi verebiliriz. Blogunuz için hazırlayacağımız enerjik, samimi, gerekli bilgilerin olduğu içerikler müşterileriniz tarafından sevilecektir.

Kurumsal/ Temasal Blogun Amacı Nedir?

Şirketler, web sitelerinden farklı olarak içerik pazarlama amacıyla blog sayfaları kullanır. Çünkü müşteriler şirketlerin web sitelerinden daha çok blog sayfalarına yönelmektedir. Şirketlerin bloglarının amacı reklam yapmak değildir. Bu nedenle bir şirkete ait blog sayfasında, çok fazla reklam ögesinin bulunması iyi bir özellik değildir. Kurumsal diye nitelendirdiğimiz bloglarda faydalı bilgiler ve katma değeri olan kaliteli içerikler yer almalıdır.

Şirketler, kurumsal blog sayfalarını güncel tutup uzun vadeli iletişim mecrası olarak kullanmalıdır. Bu iletişimin kendine özgü bir hitap dili, keyifli ve dinamik yapısı olmalıdır. Bu şekilde çalışmalarını sürdüren markalar, müşterileri ile daha sağlıklı ve uzun süreli bağlar kurabiliyor.

Markalar, blog sayfaları açarak müşterileri ile aralarında şeffaflık oluşturmayı da hedefler. Müşteriler, bloglar vasıtasıyla şirketler ile ilgili bilgilere doğrudan ulaşım sağlayabilirler. Zaten şirketlerin blog sayfalarında merak edilen her konuda bilgi paylaşımı yapılıyor. Bu şeffaflık nedeniyle insanlar markaya daha çok güvenmektedir. İş başvurusu yapmak isteyen kişiler de şirketin blog sayfasından şirketle alakalı bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor.

Şirketler, kurumsal blog vasıtasıyla müşterilerinin olumlu ve olumsuz tüm yorumlarını görebilir. Yapılan olumsuz yorumlar aracılığıyla eksiklerini görüp kendilerini geliştirme fırsatı bulabilirler. Bu şekilde kendini geliştiren şirketlere müşterilerin güveni daha fazla olacaktır.

Kurumsal Bir Blogun Satışlara Etkisi Nedir?

Yaratıcı Metin Yazarı

Sık Sorulan Sorular

Kurumsal blog için ilk olarak samimi ve göze hitap eden bir arayüz oluşturmalısınız. Sonrasında düzenli ve devamlı içerikler üretmelisiniz. Kurumsal blog yapmak için samimiyetinizi kullanmalı ve potansiyel müşterilerinizi daima diyaloğa davet etmelisiniz. Böyle yapılan kurumsal bloglar daha iyi sonuçlar vermektedir.
İyi bir blog için günlük dil kullanır. Yani insanların basitçe anlayacağı, samimi bir dil kullanılmalıdır. Yine iyi bir blog sürekli olmalıdır. Kullanıcı her geri döndüğünde yeni içerikler ile karşılaşmalıdır. Son olarak iyi bir blog, SEO uyumlu ve etkileşimli olmalıdır. Bu şartları karşılayan bloglar harika sonuçlar vermektedir.
Kurumsal blogların, işletmenin dijital satışlarını doğrudan olumlu yönde etkilediği belirlenmiştir. Kurumsal blog, bir işletmenin istediği kitleye en samimi ve en iyi şekilde ulaştığı özgür bir alandır. Bu nedenle müşteri ilişkileri ve satışların artırılmasında kurumsal bloğun yeri çok büyüktür.
Markalaşma için bir işletmenin ihtiyaç duyduğu şey bilinirlik ve şeffaflıktır. İnsanlar bildikleri ve güvendikleri markaları benimsemektedirler. Kurumsal blog, işletmeye kendi alanında bilinirlik kazandırır. Ayrıca samimi ve şeffaf yapısıyla güven duygusunu en iyi şekilde aşılar.
Bize Ulaşın
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?